top of page

_____

_____

_____

Звіт директора ЗДО за 2020-2021н.р.

Організація роботи в закладі дошкільної освіти у 2020 - 2021 навчальному році будувалася згідно   нормативно – правової бази та наказів департаменту освіти і науки, територіального відділу освіти Шепетівського району.

          Використовувались такі напрями діяльності:

-     побудова освітнього  процесу, з дотриманням основних принципів та  завдань освітньої програми для дітей від 2 до 6 років «Українське дошкілля», використання нових підходів до організації життєдіяльності дітей;

- формування психологічної грамотності вихователя,  підвищення рівня її професійної зрілості, педагогічної культури і  майстерності;

-    створення відповідного розвивального середовища;

-    пошук нових форм взаємодії з батьками вихованців;

-    використання інноваційних технологій в роботі з дошкільниками.                                                Впродовж 2020-2021 навчального року в Плесенському ЗДО  «Пролісок» функціонувало 2 вікові групи:

– 1 різновікова група  –  з 2 до 3,5 років;

– 1 різновікова група – з  4 до 6 років.

          Обидві  групи укомплектовані згідно програмових  та санітарно-гігієнічних вимог. ЗДО має музичну залу, кабінет психолога, кабінет медичної сестри, 3 ігрових майданчиків, спортивний майданчик.

Режим роботи з 8.00 – 17.00.

          Дошкільний навчальний заклад «Пролісок» забезпечений кваліфікаційними педагогічними кадрами, які постійно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи семі­нари, методичні об'єднання, курси підвищення кваліфікації.

 У 2020-2021 навчальному році ЗДО відвідувало 45 вихованців;  трудовий колектив налічував 13 осіб. Із загальної кількості: директор – 1;  вихователі – 3 осіб; практичний психолог – 1 особа; музичний керівник – 1;  помічники вихователів – 2 особи; обслуговуючий персонал –4 особи;  медична сестра з дієтхарчування–1.

         В  ЗДО створено життєтворче розвиваюче середовище, а саме:

– 3 добре обладнаних, естетично оформлених групових приміщень;

– музична зала для проведення занять, музичних розваг та свят, яка забезпечена необхідною апаратурою, дидактичними посібниками, дитячими музичними інструментами, фортепіано, телевізором,  дисками із записами музичних творів.                        Музичними керівниками складено картотеку матеріалів періодичних видань із музичної діяльності.

– спортивна зала, в якій проводяться заняття з фізкультури та спортивні розваги. Тут в достатній кількості є дрібний спортивний інвентар, матеріал для ігор спортивного характеру; спортивні знаряддя для навчання дітей основних рухів.

– художня студія, де знаходяться всі матеріали для того щоб діти займались   нетрадиційними техніками малювання. Тут вихователі проводять заняття з образотворчої  діяльності;

– медичний кабінет обладнаний згідно з Положенням про медичний кабінет ЗДО, відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України і МОЗ від 30.08.2005 № 432/496, окремо є приміщення для ізолятора;

– 2 групових майданчиків добре озеленених та обладнаних малими ігровими та спортивними спорудами;

– спортивний майданчик добре оснащений великими спортивними знаряддями, ямою для стрибків, біговою доріжкою;

– куточок лісу для ознайомлення дітей із лісовими насадженнями;

– куточок саду для ознайомлення з деревами саду та праці по догляду за садовими насадженнями.

            В групових приміщеннях  наявні предметно-ігрові зони, де ігровий матеріал поєднаний з навчально-розвивальним (іграшки, настільні ігри, сенсорний матеріал). Матеріали в цих куточках постійно оновлювались.

Належна увага приділялась також трудовій діяльності дітей та ознайомленню дітей з природою. З  листопада по квітень діти вирощуювали  на підвіконні «зелені вітаміни», цілий рік доглядали за кімнатними рослинами, а навесні  разом  висаджували квіти на клумбах і доглядали за ними і робили фото звіт у групу дошкільного закладу.

Протягом 2020-2021 навчального року планомірно проводилася робота з членами родин вихованців закладу. Розуміючи, що  соціальний розвиток дошкільників – спільне завдання дошкільного закладу та родини, вихователі  постійно залучали членів родин до активної участі в житті групи, надавали  практичні поради відповідно до тактики поведінки з дітьми, розповідали, як навчити малюків знаходити різні способи позитивного розв’язання життєвих проблем, пропонували разом з дітьми вдома виготовляти малюнки для участі в конкурсах, різноманітні поробки тощо .

          Вихователі проводили з батьками індивідуальні бесіди, консультації,  пропонували їхній увазі виставки дитячих робіт, методичну літературу, залучали до активної участі у підготовці і проведенні свят, конкурсів, екскурсій.

Педагогічна освіта та професійна підготовленість педагогічних працівників дозволяє надавати освітні, оздоровчі послуги на достатньому рівні.

ЗДО здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається з 1 вересня та закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у ЗДО проводиться оздоровлення дітей. Річний план роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором закладу.

      Функціонує сайт ЗДО, де розміщено основні документи, що регламентують діяльність ЗДО, надана інформація щодо влаштування дитини до садочка, розміщені контакти закладу та керівника.  Це сайт, де батьки мають змогу ознайомитись з режимом дня та розкладом занять, з життям дітей в садочку, з режимом харчування та посезонним меню в ДНЗ, з порадами педагогів щодо навчання та виховання дітей дошкільного віку; також створені  групи у  мережі «Вайбер» та «Фесбук».

         Заклад дошкільної освіти постійно забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення безпечних та нешкідливих умов утримання, фізичного розвитку та зміцнення здоров’я дітей. Процес засвоєння кожною дитиною основ власної безпеки життєдіяльності здійснювався шляхом цілеспрямованого освітнього  впливу на заняттях з валеології, які проводять вихователі в день здоров’я, валеохвилинок,  проводяться в різні періоди дня щодня. Та в час проведення тижнів безпеки життєдіяльності, під час яких відпрацьовувались дії у створених ситуаціях, проводились сюжетно-рольові ігри, читались художні твори, переглядались діафільми та презентації , організовувались зустрічі із працівниками служби надзвичайної ситуації.

            Стимулюванню цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу сприяє атестація, яка проводиться відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», р.6. ст.30,Закону України «Про дошкільну освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованого і Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року №1255 - 18550, згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни. Усі документи до організації і проведенню атестації ведуться і оформляються згідно з установленими термінами. В дошкільному закладі складений перспективний план атестації та курсової перепідготовки на 5 років.

      В 2020-2021 н.р. було атестовано 1 педагога : Гарбар Валентину Олексіївну.

      На сьогодні, підвищення кваліфікації педагогічних працівників не обмежується лише курсами підвищення кваліфікації. Підвищення кваліфікації педагогів на сучасному етапі здійснюється шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти за очною, заочною, дистанційною формами навчання або їхнім поєднанням. Педагоги мають можливість самостійно долучитися до короткострокового підвищення кваліфікації шляхом участі у тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, вебінарах, майстер-класах за різними професійними темами і проблемами.        Реалізувати самоосвітню діяльність педагоги мали можливість у різноманітних методичних заходах, конкурсах, виставках. 

         Протягом року проводилась робота з молодими спеціалістами. У закладі працюють 2 молоді педагоги. За кожним з них закріплено досвідченого педагога-наставника.

Протягом року продовжено роботу по збагаченню та модернізації матеріально-технічної бази дошкільного закладу. Для цього було вжито ряд заходів щодо залучення додаткових джерел фінансування, а саме: організовано відповідну роботу батьківського комітету.

          В ЗДО проведено косметичні ремонтні роботи в групах та на ігрових майданчиках, зроблено ремонт сходів, закуплено виробничі столи на харчоблок. Постійно проводиться робота по придбанню миючих та дезінфікуючих засобів тощо. Для естетичного оформлення закладу придбані нові інформаційні стенди, штучні прикраси, для ігрових куточків груп - різноманітні іграшки – ляльки, машини різних розмірів, лялькові театри, дидактичні ігри, канцтовари та інш. До оздоровчого періоду своєчасно привезений та замінений пісок.

         Адміністрацією дошкільного закладу постійно проводилася робота щодо підтримання електрообладнання, тепло - водопостачання та стану будівлі, для безперервного функціонування.

Але, поряд з вищезазначеним, резервом в роботі залишається : ремонт пральної кімнати, який потребує залучення допоміжних коштів, поповнення ігрового обладнання на всіх ігрових ділянках, заміна каналізаційних труб,  обробка даху вогнетривкою речовиною.

         В ЗДО проводилась робота щодо соціальної підтримки родин, здійснювався особливий психологічний підхід до сімей згідно з соціальним статусом.

Щорічний аналіз сімей та складений соціальний паспорт дають можливість управлінському складу цілісно бачити і поступово вирішувати проблеми пільгових категорій дітей. Дошкільний навчальний заклад забезпечено нормативно – правовими документами з питань соціального захисту дітей, також у зв’язку із ситуацією що склалася в Україні, було заплановано роботу із дітьми внутрішньо переміщених осіб.

          Протягом року були  розроблені  заходи щодо збільшення охоплення дітей дошкільною освітою. 

Було передбачено:

- здійснення моніторингу забезпечення дітей п’ятирічного віку суспільним дошкільним навчанням та вихованням;

-  поширення серед батьків педагогічних, психологічних, юридичних та медичних знань;                                                         

- проведення роз’яснювальної роботи щодо необхідності здобуття дітьми дошкільної освіти та можливості отримання її в різноманітних організаційних формах;

- залучення членів родин до роботи дошкільного навчального закладу;   

- функціонування  консультативного центру при ЗДО;

- проведення групових та індивідуальних консультацій.

Директор намагалася створити в дитячому садочку позитивну психологічну атмосферу, яка б стимулювала  розвиток майстерності вихователя, сприяла підвищенню його фахового рівня.

        Проаналізувавши роботу закладу дошкільної освіти за 2020-2021 навчальний рік, можна відмітити, що колектив ЗДО створював необхідні умови для охорони життя та зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного всебічного розвитку.

         Протягом 2020-2021 навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, методичне об'єднання вихователів, наради при директору, розробка методичних рекомендацій, співбесіди та консультації з педагогами. Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.

        Методична робота з педагогічними кадрами у 2020-2021 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня  шляхом самоосвіти.

З метою підвищення педагогічної майстерності вихователів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, були сплановані та проведені протягом року різні форми методичної роботи.

        Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення освітньо-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2020-2021 н.р. було проведено 4 засідання педагогічної ради.

Засідання педагогічної ради проходили в атмосфері щирості та відвертості, взаємоповаги і принциповості. Ефективність діяльності педагогічної ради залежить від форми й моделі проведення засідань. Саме тому адміністрація закладу завжди використовує неформальні, творчі, інтерактивні форми проведення засідань педагогічної ради.

       Педагогічні ради відзначались актуальністю, науковістю, та доцільністю тематики, інноваційним підходам до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів.

       Заходи  були  проведені змістовно, на належному методичному рівні.

       Курси підвищення кваліфікації пройшов 1 педагог.

Педагоги ведуть постійну пошукову роботу з метою підвищення якості освітньо-виховного процесу. В своїй роботі користуються інноваційними технологіями, які вивчаються із різних методичних видань. Опрацьовують такі фахові журнали: "Дошкільне виховання", "Практика управління дошкільним закладом", «Методична скарбничка вихователя» та інші.

       Педагогічний колектив у минулому навчальному році працював активно,       з творчим натхненням   виконував поставлені завдання відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Українське дошкілля».

       Відповідно до нормативних вимог велась вся ділова документація вихователів, музичного керівника,  директора.

        Ухвалою педагогічної ради було вирішено, що всі педагоги закладу ведуть календарні плани роботи з дітьми, у яких послідовно розкривається зміст життєдіяльності дітей  протягом дня. Досвід роботи за орієнтовним перспективним плануванням показав, що запропоновані плани потребують від вихователів великої ґрунтовної підготовки до відбору освітніх завдань, планування освітньої роботи упродовж дня, збалансованого підходу до фронтальних, групових та індивідуальних форм роботи, своєчасне виготовлення дидактичного матеріалу, складання конспектів занять.

         Для підвищення рівня роботи методичної служби у 2021-2022 навчальному році необхідно:

  1. Створити умови для конкурсу професійної майстерності в ЗДО і залучити педагогів до участі в районних і обласних конкурсах професійної майстерності.

  2. Активізувати педагогів до роботи над індивідуальною науково-методичною темою з метою підвищення рівня їх професійної компетентності.

  3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів.

       Збереження та зміцнення фізичного й психічного здоров’я дітей, формування в них свідомого ставлення до власного здоров’я є одним з основних завдань роботи закладу дошкільної освіти.

        Фізичне виховання та оздоровча робота в дошкільному закладі спрямована на охорону і зміцнення здоров’я  дітей,  розвиток їх фізичних якостей, підвищення захисних сил організму, вироблення звички до здорового способу життя. Основою системи фізкультурно – оздоровчої роботи в закладі є руховий режим як сукупність різних засобів та організаційних форм роботи з дітьми. В дитячому садку створені необхідні умови для забезпечення оптимального рухового режиму. Слід відмітити, що поряд зі стандартним спортивним обладнанням вихователі використовують посібники, виготовлені власноруч за допомогою батьків.

         Ефективність фізкультурно – оздоровчої роботи з дошкільниками  забезпечувалася комплексним застосуванням різних засобів фізичного виховання, активізацією рухового режиму, проведенням загартовуючих процедур. Створена система оздоровчих та фізкультурних заходів, першочерговим вважалося завдання щодо формування у дітей мотивації здоров’я  і поведінкових навичок здорового способу життя.

         Протягом року вихователі проводили з дошкільниками сюжетні, ігрові, фізкультурні, валеологічні заняття, відповідно до тематичних циклів згідно з річним планом.

          Аналізуючи результати фізкультурно-оздоровчої роботи можна зробити висновок, що систематична робота з охорони життя та здоров’я дітей, формування основ здорового способу життя, шляхом збагачення спектру оздоровчих заходів та підвищенню рухової активності дітей була ефективною. Збільшилась кількість дітей, які стали уважно ставитись до свого здоров’я, займаються фізкультурою і спортом.

          Протягом року педагоги вдало використовували методи, прийоми, способи організації дітей під час проведення фізкультурних занять, різноманітних спортивних заходів. Використовувались традиційні і нетрадиційні методи і прийоми навчання дітей за методикою Є.С.Вільчковського.

         Аналіз зведених даних дітей старшої групи ( 22 дитини) показує, що програмові нормативи з фізичного виховання виконуються на 80 %. Це свідчить про недостатній рівень розвитку рухів, фізичних якостей у дітей.

          В новому навчальному році необхідно більше уваги приділити саме цій проблемі

В дошкільному закладі проводяться усі необхідні профілактичні заходи:

  – контролюється виконання санітарно – гігієничних норм працівниками закладу на всіх ділянках;

  – здійснюється щоденний  ранковий огляд дітей;

  – проводиться інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки;

  – здійснюється медико – педагогічний контроль за станом здоров’я дітей.

         Влітку були проведені оздоровчі заходи, які полягали у забезпеченні повноцінного збалансованого харчування, проведенні змістовного дозвілля дітей , забезпеченні достатнього рухового режиму на свіжому повітрі.

          Одним з недоліків фізкультурно-оздоровчої роботи є недостатнє забезпечення закладу спортивним інвентарем, що негативно впливало на результативність організації занять з фізичної культури. На заняттях з фізичної культури недостатньо уваги приділялось впровадженню новітніх технологій, проведенню занять у нетрадиційній формі.

          Відповідно до Закону України «Про охорону праці», «Положення про організацію роботи з охорони праці в закладах освіти» адміністрація спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці. Весь навчально-виховний процес здійснюється відповідно до Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей дошкільного віку. Контроль за необхідними і безпечними умовами праці – триступеневий, за участю директора, відповідальних осіб, комісії з охорони праці і батьківського комітету. Таким чином, контроль з охорони праці та безпеки діяльності в ЗДО в 2020–2021  н.р. мав комплексний характер і вчасно реалізовувся адміністрацією.

Протягом навчального року адміністрація забезпечувала здійснення санітарно-гігієнічного режиму в ЗДО, контролювала дотримання санітарних правил, домагалась постійного утримання в чистоті приміщень та систематичного очищення території від сміття, опалого листя, сухостою, слідкувала за очищенням від снігу проїздів, проходів до будівель, забезпечувала справність зовнішнього освітлення, суворо дотримувалась протипожежних вимог під час проведення свят. При утепленні групових кімнат евакуаційні виходи не заклеювались, вентиляційні отвори тримались відкритими, двері на шляхах евакуації закривались лиш на внутрішні засови. Проводилась ревізія будинку ЗДО та підсобних приміщень з метою попередження виникнення пожежі від замкнення електропроводки. Обстежувалось обладнання та засоби пожежогасіння у навчальному закладі. Протягом осінньо-зимового періоду заборонялось використання нагрівальних приладів відкритого типу.

       У закладі в наявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки. Необхідна ділова документація ведеться відповідно до вимог «Положення про навчання та інструктаж з охорони праці», все обладнання справне, знаходиться в задовільному стані. Постійно проводилась робота щодо запобіганню всім видам дитячого травматизму.

        У  ЗДО сплановані та проводяться заходи з  питань охорони життя і здоров’я дітей  та запобігання усім видам дитячого травматизму. Матеріали  заходів: бесіди,  сценарії ігор, конкурсів, питання вікторин, малюнки тощо. В методичному кабінеті підібраний матеріал для роботи з дітьми, батьками, педагогами.

Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки.

        Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час освітньо-виховного процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ЗДО. При проведенні заходу державного нагляду ДСНС України   у ЗДО , порушень не було виявлено.

        Вихователі  активно залучають до профілактичної роботи з питань охорони життя та здоров’я дітей  та запобігання усім видам дитячого травматизму батьків.   В дошкільному закладі оформлені куточки та стенди з даної тематики у кожній віковій групі та у коридорі. Аналіз роботи з даного питання свідчить про те, що ЗДО має достатнє інформаційно-нормативне забезпечення та забезпечені методичною і художньою літературою, дидактичними посібниками, наочними матеріалами.

Систематична і послідовна робота з БЖД сприяла якісному проведенню  Тижня  безпеки: в квітні  2021 року був проведені «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності».

Випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу протягом року не зафіксовано.

        В ЗДО діти забезпечені постійним медичним обслуговуванням.

Медична сестра у своїй роботи керується Законом України «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.1994 № 4095 «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 №826 «Про порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах», наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі».

Заклад дошкільної  освіти має медичний кабінет.  Обладнання відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей ЗДО забезпечує медична сестра з дієтхарчування  _Савчук М.Г.. 

         Упродовж навчального року педагогами враховувався стан здоров’я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму упродовж дня, підбору рухливих ігор.

        Робота колективу ЗДО в 2020-2021 навчальному році була спрямована на зниження захворюваності, а саме: систематичне щеплення дітей; проведення загартування вихованців, дотримання вимог санітарії; індивідуалізація рухової активності дітей; чітке дотримання режиму дня; полоскання порожнини рота та горла відварами трав, взаємодія медичного персоналу ЗДО і дитячої поліклініки; поглиблений медичний огляд вихованців; вживання цибулі та часнику в їжу; організація роз’яснювальної роботи з батьками з профілактики різних видів захворювань.

         Директор та медична сестра постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, санітарний стан.

Батькам дошкільнят надавалися консультації з питань фізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми в домашніх умовах, оптимізації рухового режиму упродовж дня, здорового способу життя, використанням здорового харчування, проведення дихальної гімнастики, необхідності проведення щеплень проти кору та інші.

         Вся обов’язкова медична документація велась своєчасно, за встановленою формою. Постійно проводилася санітарно-просвітницька робота з батьками медичними та педагогічними працівниками.

         Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в закладі дошкільної освіти.

Організація харчування ведеться відповідно «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» .

         Аналіз харчування за 2020 рік показав, що норми основних продуктів харчування виконані на 75 %.  Харчування в ЗДО наближене до раціонального і здійснюється відповідно до примірного двотижневого меню, яке складено на зимовий, весняний, літній та осінній періоди року, проводиться аналіз вартості харчування однієї дитини в день та виконання норм харчування.

         Користувались пільгами на харчування в 2020 році 16 дітей, 13 дітей з багатодітних сімей, розмір плати яким зменшено на 50 %, та 1 дитина, батько якої був  учасником АТО та 2 дитини з малозабезпечених сімей у яких 100% безкоштовне харчування .

У закладі дошкільної освіти встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски на день, об’єм страв для дітей раннього та дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медичного персоналу та адміністрації.

         Всі продукти харчування, що надходять на харчоблок, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти харчування в спеціально облаштованій коморі, овочесховищі, холодильниках , де забезпечено дотримання санітарних норм, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів. Суворо дотримувалося зберігання добових проб відібраних дієт-сестрою перед дозволом до видачі їжі, що фіксується в Журналі бракеражу готової продукції.

          Всі працівники харчоблоку, дотримувались санітарних норм, вчасно проходили особові медичні книжки та щоденно відмічались в Журналі огляду працівників харчоблоку на гнойничкові, кишкові захворювання про їх відсутність, інфекційними хворобами працівники кухні не хворіли.

         Питання організації харчування дітей в ЗДО знаходиться на постійному контролі з боку директора Гарбар В.О., медичної сестри з дієтичного харчування Савчук М.Г.. 

З батьками вихованців проводилась постійна, планомірна, різноманітна робота з метою збереження здоров'я дітей та запобігання виникнення захворювань органів травлення, організації якісного та повноцінного харчування вихованців були організовані консультації для батьків дане питання розглядалось на батьківських зборах; в групах оформлені інформаційні матеріали щодо організації харчування дітей, батьки були ознайомлені зі змінами в законодавстві щодо оплати за харчування дітей.

Вихованцям закладу постійно прищеплювались культурно-гігієнічні навички прийому їжі, вміння користуватися столовими приборами та індивідуальними серветками. Вони знають назви страв, володіють навичками культури харчування. Вихователі дотримувались вимог Програми щодо виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей. Помічники вихователів виконували санітарні норми щодо організації харчування дітей в групах.

           Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах, висвітлюється в інформаційних куточках ЗДО.

Питання організації харчування дітей в закладі дошкільної освіти включались також в тематику засідань Ради закладу, розглядались на виробничих нарад, нарадах при директорові, висвітлювались в інформаційних батьківських куточках.

Листом Міністерства освіти і науки України щодо забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку від 19.08.2011р. №1/9-634 визначено, що саме наступність є однією з обов’язкових умов здійснення неперервності здобуття освіти.

        Було організовано спільне засідання педради, день відкритих дверей, дискусії, взаємне ознайомлення з навчальними програмами, консультування.

        Спільно з учителями, вихователями старшої  групи та батьками  були  проведені батьківські збори в ЗДО у лютому 2021 р., де розглядалось питання підготовки дітей до навчання в ліцею та адаптації першокласників до навчально-виховного процесу. Організоване  постійне інформування батьків щодо успішної підготовки дітей до школи. Проведені консультації для батьків з теми: «Готуємо дитину до школи», «Що потрібно знати першокласнику», тощо.

        В 2021–2022 навчальному році планується продовжити роботу по забепеченню багатокомплектності та наступності дотримання поступовості у навчально – виховній роботі при переході до шкільного навчання; вдосконалення роботи  на розвиток порівняльного та пояснювального мовлення  дітей; розвиток сенсомоторної координації на аркуші і техніка малювання; формування адекватної самооцінки.

Діти 5-річного віку  100% охоплені  дошкільною освітою.

Проаналізувавши роботу педагогів ЗДО та ЗОШ з наступності, можна зробити висновок, що мета досягнута шляхом реалізації поставлених завдань. Але все ж таки потребує ще тіснішої співпраці між педагогами з батьками, особливо в період введення в дію освітньої реформи .

       Підвищенню якості дошкільної освіти сприяє тісна співпраця закладу з батьками. Допомога батькам вихованців здійснювалась шляхом надання кваліфікованої допомоги фахівцями: керівником закладу, вихователями груп, сестрою медичною, іншими спеціалістами з питань розвитку, виховання та навчання дітей.

Одним із напрямків роботи в навчальному році було визначення рівня психологічної готовності дітей старшого віку до навчання у школі. Готовність дітей до навчання у школі визначалася за допомогою комплексу методик, спрямованих на визначення інтелектуального рівня, емоційно-вольової готовності, рівня біологічної зрілості, фонематичний слух та словник дитини.

У закладі створені умови для забезпечення відповідності змісту освіти дітей старшого дошкільного віку згідно вимог Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) та Освітньої програми «Українське дошкілля». Основна мета – створення рівних стартових умов для дітей п’ятирічного віку для навчання в школі.

        Робота закладу дошкільної освіти направлена на виховання гармонійно розвиненої дитини, створення сприятливої атмосфери, в якій розкриваються здібності дітей. Заклад дошкільної освіти забезпечує формування громадянської особистості своїх вихованців. В результаті роботи дорослі і діти усвідомлюють, що кожна людина має право на життя, охорону здоров'я, рівність з іншими людьми, честь і гідність.

План роботи психологічної служби був підпорядкований напрямкам роботи дошкільного навчального закладу з урахуванням основних завдань роботи практичного психолога  Дячук І.В.. 

        В ЗДО в 2020-2021 навчальному році з метою здійснення психологічного супроводу вихованців, практичним психологом проводилась діагностика індивідуальних особливостей вихованців; рівня соціалізації; визначався рівень самооцінки, тривожності та агресивності; корекційно-розвивальні заняття з розвитку самопізнання, впевненості в собі та формування адекватної поведінки; проводилась різна консультаційна робота з вихованцями, надавались рекомендації батькам.

        У ЗДО у кожній віковій групі та один раз на місяць протягом року проводиться «година психолога». Таким чином, практичний психолог має змогу спілкування з усіма вихованцями. З метою забезпечення емоційно-психологічного комфорту перебування вихованців у ЗДО проводяться розвивальні заняття з психологом (1 раз на тиждень).

Психолог ЗДО проводить роботу в напрямку соціально-психологічної адаптації дітей, координуючи свою роботу з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

Проводяться консультації за темами: «Відвідування закладу дошкільної освіти перед вступом до школи»; «Чи готова ваша дитина до школи?»; «Навчати граючись – досягти 35 результатів». Поповнюються тематичні папки: «Чи готова дитина до навчання?» «Ми йдемо до школи».

          Діяльність адміністрації ЗДО була направлена на забезпечення щоденної та стабільної роботи всіх служб ЗДО, створення безпечних умов праці та умов для всебічного розвитку дітей.

         Впродовж року зроблені такі ремонтні  роботи :

  – поточний ремонт приміщення ЗДО та майданчиків.

        За кошти місцевого бюджету проведено :

  1. Атестацію робочих місць.

  2. Заправка вогнегасників.

  3. Ремонт сходів.

         Закуплено спонсорами:

  1. Столи виробничі.

  2. Електром’ясорубку

  3. Гардини в музичний зал

        В період короно вірусної інфекції закуплено: засоби дезінфекції та прибирання, індивідуальні маски, паперові рушники, безконтактні термометри .

         На порядку денному нашого ЗДО є наступні проблеми :

  1.Капремонт пральної кімнати.

  2.Ремонт каналізаційної системи.

  3.Ремонт подвір’я  на території ЗДО.

ЗДО забезпечено необхідним обладнанням: меблями, м’яким інвентарем.

Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-технічного забезпечення  є оснащення освітньої діяльності  сучасним устаткуванням ЗДО.

        Таким чином, аналіз роботи закладу дошкільної освіти за минулий рік показав, що освітній процес здійснювався за пріоритетними напрямками згідно річного плану на протязі всього навчального року, так і його принципи, як актуальність, конкретність, об’єктивність, динамічність дотримуються. Злагоджена робота педагогічного колективу дала змогу створити в закладі дошкільної освіти сприятливі умови для впровадження програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Навчально-виховний процес побудований відповідно до вікових можливостей дітей на основі компетентнісного підходу, тобто спрямованості на досягнення соціально закріпленого результату.

        На основі отриманих результатів можна виділити наступні недоліки:

  1. На недостатньому рівні сформовано сенсорно-пізнавальний розвиток дошкільників.

  2. Не всі педагоги на належному рівні впроваджують в освітньо-виховний процес інноваційні педагогічні технології.

  3. Не всі педагоги на належному рівні володіють ІКТ та впроваджують інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи з дітьми.

          Відповідно до виявлених досягнень, недоліків, запитів батьків та державних вимог, педагогічний дошкільний заклад ставить перед собою на новий навчальний рік частково нові основні завдання.

У подальшій роботі педагогічному колективу необхідно приділяти особливу увагу щодо створення розвивального простору та його вплив на розвиток дітей.

         Педагогам в 2021-2022 н. р. слід і надалі створювати сприятливі умови для формування показників розвитку компетентності особистості, а саме: фізичної, соціально-моральної, емоційно-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, художньо-естетичної, творчої активності в усіх сферах життєдіяльності.

        Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільною.

        Виходячи з аналізу освітньо-виховної і методичної роботи у 2020-2021 навчальному році, продовжуючи роботу щодо підвищення результативності освітнього процесу з метою ефективності впливу роботи закладу дошкільної освіти на розвиток особистості дитини та з погляду на проблеми, які виявлено у 2020-2021 навчальному році, колектив ЗДО визначив основні завдання на 2021-2022 навчальний рік.

Діткам у нас подобається...

bottom of page