top of page

Новини та події

ДО УВАГИ!!!

Лист вибухонебезпечні
Обласні_ВЦА

 ПОЛІОМІЄЛІТ!!!

Поліомієлі́т - гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Хвороба здатна перебігати з ураженням ЦНС, із виникненням парезів і паралічів, іноді можуть закінчуватися смертю хворого.

Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п'яти років. Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти шляхом вакцинаціїВакцину від поліомієліту вводять кілька разів, і вона захищає людину впродовж усього її життя.

Джерело інфекції — людина (хвора або носій, що переносить зараження безсимптомно); збудник виділяється через рот (кілька діб), а потім із випорожненнями (кілька тижнів, а іноді й місяців). Зараження може відбутися повітряно-крапельним механізмом передачі, але частіше — за допомогою фекально-орального механізму при потраплянні до рота вірусу через забруднені руки, їжу, побутовий шлях. Механічним переносником вірусу можуть бути мухи, таргани.

        Симптоми поліомієліту

Інкубаційний період може тривати від 2 до 35 днів, у середньому він триває 5-12 днів.

Виділяють дві форми захворювання: паралітичну й непаралітичну.

Паралітична форма хвороби протікає в 4 стадії: препаралітична, паралітична, період відновлення й стадія залишкових явищ.

  • Препаралітична стадія (3-5 днів). Захворювання починається гостро, з різкого підвищення температури тіла. Перші 3 дня хвороби пацієнти скаржаться на головний біль, нудоту, нежить, болі в горлі, іноді з'являються розлади травлення (запор або діарея). Такі ознаки можуть бути розцінені, як гостре вірусне захворювання, хворі не звертаються до лікаря, навіть не підозрюючи, що це може бути поліомієліт. Симптоми можуть стихнути на кілька днів, після чого знову наступає погіршення стану, підсилюється головний біль, виникають болю в кінцівках і спині, свідомість у хворих може бути поплутаним.

  • Паралітична стадія. Паралічі розбудовуються дуже швидко, звичайно протягом декількох годин. У кінцівках відбувається зниження тонусу м'язів, активні рухи обмежені або повністю відсутні. Найчастіше відбувається поразка м'язів нижніх кінцівок, але іноді може розвитися параліч м'язів шиї й тулуба. З виникненням паралічів з'являються й м'язові болі. Паралітична стадія може тривати від декількох днів до 2 тижнів.

  • Відбудовний період триває від декількох місяців до 2-3 років. Спочатку відновлення рухів у паралізованих м'язах іде швидкими темпами, але потім уповільнюється.

  • Стадія залишкових явищ характеризується атрофією м'язів, стійкими млявими паралічами кінцівок, деформацією тулуба.

Непаралітична (абортивна, стерта) форма поліомієліту протікає з появою нетривалої лихоманки, катаральних явищ (кашель, біль у горлі, нежить) і диспепсических розладів (нудота, блювота, діарея). Ці симптоми звичайно зникають протягом декількох днів.

      Ліків від цієї хвороби не існує. Але цьому смертельно небезпечному захворюванню можна ефективно запобігти за допомогою щеплення.

      Щеплення згідно Календаря повністю захищає від поліомієліту та є абсолютно безоплатним для дітей.

поліо.jpg
IMG_20210527_100441.jpg

ОБЕРЕЖНО КОРОНАВІРУС!!!

IMG_20200319_103652.jpg

НАКАЗ №406 МОЗ

Діткам у нас подобається...

bottom of page